Zvýšením poplatkov chcú odľahčiť urgenty a pohotovosti

Rádio Slovensko odvysielalo dňa 10.8.2023 vyjadrenie analytika Martina Vlachynského k zvyšovaniu poplatkov na urgentoch a pohotovostiach.

Zvýšením poplatkov chcú odľahčiť urgenty a pohotovosti

Ako povedal, je to nevyhnutný prvý krok, Slovensko starne, pacientov bude pribúdať, zdravotníkov nie, a preto treba pracovať s dopytom pacientov. Poplatky sú jednou z ciest.

Martin Vlachynský, INESS:

"Aj pre mňa je to trošku taký prekvapujúci skok vzhľadom k tomu, že dlhé roky debata o úplatkoch takmer neexistovala. Na druhej strane zase tie poplatky musia mať takú hodnotu, aby skutočne mali nejaký efekt na správanie pacientov. Pokiaľ by to bolo zvýšenie o 1 alebo 2 eurá, tak by sa vlastne nič nezmenilo."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards