Tristotisíc Slovákov môže dostať dôchodky „na ruku“ (Hospodárske noviny)

Je to výhodné pre ľudí s nadpriemerným príjmom, konštatoval na margo anuitnej novely Radovan Hranicu na prekonanie programového výberu síce pravdepodobne prekoná polovica zamestnancov v Bratislavskom kraji, ale menej ako 10 percent ľudí v Prešovskom kraji, dodal pre Hospodárske noviny dňa 4.6.2014.

Tristotisíc Slovákov môže dostať dôchodky „na ruku“ (Hospodárske noviny)

Pôvodne pritom minister práce Ján Richter chcel, aby táto hranica bola ešte prísnejšia. Celková penzia mala byť najmenej 800 eur. Takúto podmienku by spĺňalo len 32-tisíc ľudí.

Vďaka zmenám si ľudia budú môcť slobodne vybrať peniaze a nakladať s nimi podľa vlastného rozhodnutia – konštatoval štátny tajomník rezortu práce Jozef Burian.

Podľa odborníkov ide o krok dobrým smerom. „Zavádza sa nový individualizovaný pohľad na sporiteľa. To je určite lepšie ako plošné nastavenie jednej sumy, ktorá o ničom nehovorí,“ tvrdí odborník na druhý pilier z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Ján Šebo.

Faktom však je, že stále zostane 80 percent sporiteľov, ktorí na slobodu výberu nedosiahnu. Budú si totiž musieť kúpiť dôchodok, ktorý im bude životná poisťovňa vyplácať mesačne do konca života. Kompletné pravidlá pre vyplácanie súkromných dôchodkov má parlament schváliť dnes.

Na novele zákona, ktorá by mala určiť pravidlá vyplácania dôchodku z druhého piliera, pracuje rezort práce už od vlaňajška. Na jej poslednej podobe, ktorá zahŕňa zmenu vo vyplácaní peňazí na ruku, sa vláda dohodla aj s niektorými opozičnými poslancami. Dnes by mali o jej definitívnej podobe rokovať ešte poslanci parlamentu.

Získajú len bohatší

Ako však ďalej dodáva analytik INESS Radovan Ďurana, fakt, že až 80 percent penzistov nebude môcť voľne nakladať so svojimi úsporami, je v rozpore s tým, s čím ľudia pred 10 rokmi vstupovali do druhého piliera. Aj napriek tomu, že súčasné znenie zákona považujú mnohí odborníci za šťastnejšie ako to prvotné, upozorňujú na jeho negatíva. „Je to výhodné pre ľudí s nadpriemerným príjmom. Hranicu na prekonanie programového výberu síce pravdepodobne prekoná polovica zamestnancov v Bratislavskom kraji, ale menej ako 10 percent ľudí v Prešovskom kraji,“ tvrdí Ďurana. Peniaze na ruku naraz či po častiach si totiž budú môcť dovoliť podľa prepočtu rezortu práce tí, ktorých plat sa pohybuje na úrovni 1,25-násobku priemernej mzdy. V súčasnosti je to 1030 v eur hrubom.

Menej konkurencie, nižšie dôchodky

Zmäkčením pravidiel pre výber peňazí v hotovosti sa pritom znižuje aj objem peňazí, za ktoré si ľudia kúpia dôchodok až do smrti. To podľa investičného riaditeľa spoločnosti The Benchmark Research & Consultancy Michala Nalevanka spôsobí, že vyplácanie tohto dôchodku bude pre poisťovne menej zaujímavé. „V extrémnom prípade sa môže stať, že záujem o vstup do tohto biznisu bude slabší. Ak doň pôjde jedna či dve poisťovne, len ťažko bude možné hovoriť o konkurenčnom prostredí, z ktorého by v budúcnosti sporitelia benefitovali,“ tvrdí Nalevanko. Práve konkurencia medzi poisťovňami pri ponuke penzie mala ľuďom zabezpečiť lepší dôchodok.

Michaela Kušnírová

Hospodárske noviny, 4.6.2014

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards