Odborári sa pustili do boja s Richterom: Dôvod? Výška minimálnej mzdy (Nový čas)

Najviac škodí nízkopríjmovým a nízkokvalifikovaným skupinám, ktoré zamýšľa chrániť. Nárast miezd jednej skupiny zamestnancov má za následok prepustenie inej skupiny zamestnancov. Podpisuje sa tak aj pod nárast sivej ekonomiky, cituje štúdiu INESS o minimálnej mzde denník Nový čas dňa 21.1.2014.

Odborári sa pustili do boja s Richterom: Dôvod? Výška minimálnej mzdy (Nový čas)

Vopred prehrané? Odborári sa pustili do boja. Nový rok odštartovali celkom zostra a hlásia, že pôjdu tvrdo za minimálnou mzdou 496 eur.

Je to podľa nich jediný nástroj, ktorým môže štát zasiahnuť do odmeňovania zamestnancov. Ministrovi práce Jánovi Richterovi sa to však nepozdáva. Tvrdí, že na takúto cifru Slovensko nie je pripravené. Hlavnou tohtoročnou prioritou odborárov zostáva minimálna mzda. Chcú, aby dosiahla úroveň 60 % priemerného mesačného zárobku v hospodárstve, čo je 496 €. Takýto najnižší plat odporúča aj Medzinárodná organizácia práce.

„Slovensko zďaleka nie je pripravené na to, aby takéto zvýšenie mohlo realizovať v priebehu tohto roka. Treba rešpektovať tento zámer, nevidím ho ako nerealizovateľný, ale v žiadnom prípade nie v priebehu jedného roka,“ vyjadril sa Richter. Jej zvyšovanie podľa neho závisí od ekonomického rastu, do budúcnosti ho nevylučuje. Podľa analytikov INESS nie je minimálna mzda dobrým nástrojom politiky zamestnanosti.

„Najviac škodí nízkopríjmovým a nízkokvalifikovaným skupinám, ktoré zamýšľa chrániť. Nárast miezd jednej skupiny zamestnancov má za následok prepustenie inej skupiny zamestnancov. Podpisuje sa tak aj pod nárast sivej ekonomiky,“ píšu vo svojej štúdii. Aj dlhoročný odporca minimálnej mzdy Nemecko sa ju však zaviazalo zaviesť. „Zvyšovanie minimálnej mzdy by malo byť v základnej agende každej vlády. V období od zavedenia inštitútu minimálnej mzdy neprišlo k nárastu nezamestnanosti. Spájať tieto dve veličiny je preto nekorektné,“ oponuje Martin Halás z Inštitútu pre výskum sociálnoekonomických rizík a alternatív.

Oto Nevický z Asociácie zamestnávateľov si myslí, že prudké zvyšovanie minimálnej mzdy je v rovine „science fiction“. „Spôsobilo by to totiž ďalšie prehĺbenie krízy a prepustenie nízkopríjmových zamestnancov. Skôr odporúčame zvážiť zvýšenie čistej mzdy pre túto skupinu zamestnancov, pri nezvyšovaní, resp. znížení nákladov ceny práce pre zamestnávateľa – t. j. daní a odvodov,“ povedal. Aj samotní odborári však tvrdia, že požadovaná suma okolo 500 € je naozaj ich cieľom na dva-tri roky. „Je to vízia konfederácie, s týmto číslom nepôjde KOZ na vyjednávania s ministerstvom hneď pre rok 2015,“ povedala hovorkyňa KOZ Martina Némethová.

Nový čas, 21.1.2014

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards