LibertyTalks: Základný príjem

V posledných rokoch a mesiacoch prevláda názor, že univerzálny základný príjem by mohol byť riešením viacerých problémov, spojených so sociálnym systémom. Rieši však efektívne to, čo by mal? Je financovanie tohto programu reálne?

LibertyTalks: Základný príjem

O tomto bude prednášať Radovan Ďurana, analytik INESS v stredu 21. marca v Kalabe, Zámocká 5 o 19:00. Oblasťou jeho záujmu sú verejné financie a sociálny systém. Už niekoľko rokov vedie vzdelávací projekt Cena štátu. Pôsobí aj ako fellow francúzskeho IREF. Po prednáške bude nasledovať otvorená diskusia na túto tému. Ďalšie informácie tu.

Event patrí do série Liberty Talks, ktoré pravidelne organizuje združenie Slovak Students For Liberty, apolitická študentská organizácia, ktorej hlavným cieľom je spájať študentov, ktorým sú blízke myšlienky slobody. Za týmto účelom usporadúvame odborné prednášky, konferencie a debaty.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards