Ekonomická olympiáda v Nitre

4.2.2019 sa konalo prvé krajské kolo Ekonomickej olympiády 2018/2019.

Ekonomická olympiáda v Nitre

Študenti s najlepšími vedomosťami z ekonómie a financií z Nitrianskeho kraja, ktorí sa osvedčili v školskom kole súťaže, sa zúčastnili krajského kola v priestoroch Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Podujatie otvorila prof. Dr. Ing. Elena Horská, dekanka SPU FEM. Srdečne privítala študentov a sprevádzajúcich pedagógov. Upútala účastníkov možnosťami štúdia Fakulte ekonomiky a manažmentu. Na spríjemnenie atmosféry si pripravila pre stredoškolákov súťaž s možnosťou vyhrať niekoľko pozornosti od SPU FEM. Monika Budzák, riaditeľka Ekonomickej olympiády, svojou prezentáciou predstavila inštitút INESS a v krátkosti zhrnula výsledky školského kola súťaže, ktorého sa zúčastnilo takmer 5 300 stredoškolákov z celého Slovenska. Krajského kola Ekonomickej olympiády sa zúčastnilo 41 študentov z celkového počtu 310, ktorí absolvovali školské kolo v Nitrianskom kraji. Po dopísaní testov čakalo na študentov občerstvenie.

Niekoľko záberov z podujatia:

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards